Home Page
 Birthday Parties
 Western Sydney Ice Dogs
 Session Times
 Ice Hockey
 Pro Shop
 Figure Skating Club
 Coaching
 News & Updates
 Enquiry Form

Ice Hockey

SUMMER LEAGUE

ELITE DIVISION  

BUCCANEERS -  TEAM 1 BLACK SHEEP - TEAM 2 PIRATES - TEAM 3

BRET THOMAS

COLLIN ELLIS

TOM BENDER

JOHN HATCH

RICK BAVAGE

JOHN LEE

ANDREW OGILVIE

PAUL REEDY

JASON HUUKSTED

ANDREW SMITH

KYLE TULLY

GEOFF GORDON

WALLACE LEE

PATRICK HORNACHEK

GOALIE

 

JAMES ESSON (G)

TODD RINDFLEISH

MARK RUSSELL

NEVILLE ROWE

SAM ROWE

JASON ROWE

RICHARD FLETCHER

NICK HUMPHRIES

JULIAN KUNITS

BOB BAIN

HARVEY WEBB

DICK GEORGESON

KEVIN ROSS

MICHAEL HUMPHRIES

 

 

DAVID WARDLE (G) 

JASON RUTKAWSKI

SCOTT HOGARTH

MORICE THORNTON

CHRIS MOON

MILAN TUROCZY

DARREN LEWANDOWSKI

ANDREW WHITE

GARY MARKOWSKI

TREVOE ABEL

TIM MARCEAU

JIM ZVONIC

THOMAS MANCO

RICHARD COYEN

ALEXIS DJAMIRZE

 

BUSH RANGERS - TEAM 4 TERRIERS -  TEAM 5 RED BEARS - TEAM 6

SCOTT BANNISTER (G)

JASON GIBSON

JASON GRUBER

JONATHON TREMBLAY

GEOFF MAGEE

JASON GREEN

RICHARD OSBOURNE

DAVID DUNWOODIE

BLAIR COLLINS

ROBBIE BURNS

JASON KVISLE

DION DUNWOODIE

RON MCMAHON

SCOTT CASEY

 

CHRIS HILL (G)

MARK PAGE

NIGEL CHANDLER

ANTHONY WILSON

SCOTT TOWNSEND

STEVE BONNING

CHRIS SEKURA

STEVE SHAW

MATHEW PEASE

IAN DEAS

MICHEAL JONQUIERS

DAVE CRAWFORD

GARY

JARROD SMITH

 

GABRIEL ROBLEDO (G)

RANDY DAW

DEAN EISLER

JAMES FIRMINGER

WARREN JAYWARDENE

BRETT NELSON BOND

MICHAEL FERRAR

NICK ABBA

ANTHONY ZACOS

MICHAEL COSTIN

COREY GRIFFITH

CHAD NIAH

TOM GADSDEN

NICHOLAS PRICE

MARKKU PUUMALAINEN

 

ELITE DIVISION DRAW

 

WEEK 1

21-Oct

WEEK 6

25-Nov

WEEK 11

20-Jan

TUES

1

PLAYS

2

TUES

6

PLAYS

5

TUES

1

PLAYS

2

TUES

3

PLAYS

4

TUES

4

PLAYS

3

TUES

3

PLAYS

4

thurs

5

PLAYS

6

thurs

2

PLAYS

1

thurs

5

PLAYS

6

WEEK 2

28-Oct

WEEK 7

2-Dec

WEEK 12

27-Jan

TUES

5

PLAYS

3

TUES

1

PLAYS

4

TUES

5

PLAYS

3

TUES

6

PLAYS

2

TUES

2

PLAYS

6

TUES

6

PLAYS

2

thurs

4

PLAYS

1

thurs

3

PLAYS

5

thurs

4

PLAYS

1

WEEK 3

4-Nov

WEEK 8

9-Dec

WEEK 13

3-Feb

TUES

5

PLAYS

4

TUES

3

PLAYS

2

TUES

5

PLAYS

4

TUES

1

PLAYS

6

TUES

6

PLAYS

1

TUES

1

PLAYS

6

thurs

2

PLAYS

3

thurs

4

PLAYS

5

thurs

2

PLAYS

3

WEEK 4

11-Nov

WEEK 9

16-Dec

WEEK 14

10-Feb

TUES

6

PLAYS

4

TUES

1

PLAYS

3

TUES

6

PLAYS

4

TUES

2

PLAYS

5

TUES

5

PLAYS

2

TUES

2

PLAYS

5

thurs

3

PLAYS

1

thurs

4

PLAYS

6

thurs

3

PLAYS

1

WEEK 5

18-Nov

WEEK 10

13-Jan

WEEK 15

17-Feb

TUES

6

PLAYS

3

TUES

2

PLAYS

4

TUES

6

PLAYS

3

TUES

1

PLAYS

5

TUES

5

PLAYS

1

TUES

1

PLAYS

5

thurs

4

PLAYS

2

thurs

3

PLAYS

6

thurs

4

PLAYS

2

TEAM 1

BUCCANEERS

TEAM 4

BUSHRANGERS

TEAM 2

BLACK SHEEP

TEAM 5

HIGHWAY MEN

TEAM 3

PIRATES

TEAM 6

RED BEARS

GAMES START 8.15 AND 9.15 ON TUESDAY

8.30 ON THURSDAY

 

 

SUPER EIGHTS

WOLVES - TEAM 1

RAIDERS - TEAM 2

VIKINGS - TEAM 3 STALLIONS - TEAM 4

LUCINDA CLUTTERBUTT

RAY ARGALL

TODD BLOOMFIELD

CAMERON VAN-LANE

NIGEL FITZHARDING

MICHAEL HOWARD

GRANT CLIFF

PIERRE JAIS

MELISSA SMITH

AARON LEYSHON

SHARLENE VELLA

GRANT REDELINGHUYS

 

 

 

 

PETER WILSON

AKIRA KINOSHITA

DANIEL KJELLBERG

RAINER NOBLE

THOMAS CROSS

NICK JACKA

GARY PASANI

ADRIANA RIETHOVEN

SAMANTHA BLAYDEN

DANIEL HEUSER

MATT JACKSON

LUKE McDERMOTT

TAKESHI KINOSHITA

 

 

 

PAM FEARY

DARREN FEARY

BRYAN FEARY

JOE WONG

JILL WONG

MATHEW ADAMS

JOSH ADAMS

MARK HURLY

PAUL BUNGATE

CHERYL ROFFEE

GORDY STEWART

GARY THORN

KEIRA DERWENT

LES DERWENT

WALLY LEE

 

NIGEL TANG

ALINA WATTS

ANDREW VICKERY

SCOTT SAXBY

DAVID NORRIS

CATHY MCLACHLAN

FRASER BORDEN

DAILI BOR

SHARON CAVILL

BRYSON GARDINER

AARON HUTCHINSON

ADAM CORDMER

 

 

 

 

RESEVOIR DOGS - TEAM 5

PHANTOM As - TEAM 6

PHANTOMS - TEAM 7

PATRIOTS - TEAM 8

TREVOR ALLEN

OWEN BILLINGSLEY

ADRIAN BREEN

GLEN HORSLY

ANTHONY JOHNSTON

ALICIA MALTER

STUART NALDER

ARRON PEARSON

DICK WISHART

GREG WYNNER

LUKE MILLER

PHIL BUDGE

NATHAN LEYSHON


GRAHAM WHITE

RACHEL WHITE

DAVE FRANK

NATALIE FRANK

JEFF KEEVERS

TRISTEN VAUGHAN

ALYSON VAUGHAN

CANDICE LOWE

BRAD CHISHOLM

GREY WYNNE

GEOFF MARSH

 

 

 

 

 

RICK PRICE

GORDON BOHDAN

SEAN BOLAND

GENE SNEIDMAN

KRISHAN LAL

M. TORRES

S. TRAN

MARK LINSLEY

JOHN SMITH

AARON WATT

ASHLEY

 

 

 

 

 

KENNY SCHAFER

JED DRURY

MATT WILLIAMS

FORBES PRITCHARD

ADRIAN DL

MITCHELL HYNDS

SEAN MAHER

KATIE LAYBUTT

TIM OLLERTON

STANLEY KIM

ELIZABETH SMITH

LEN DAVIS

PETER KYM

PHILL MURPHY

 

 

SUPER 8s DRAW

WEEK 1

19-Oct

WEEK 6

23-Nov

WEEK 11

18-Jan

4.30PM

1

PLAYS

2

4.30PM

1

PLAYS

4

4.30PM

5

PLAYS

1

5.30PM

3

PLAYS

4

5.30PM

2

PLAYS

3

5.30PM

7

PLAYS

3

6.30PM

5

PLAYS

6

6.30PM

8

PLAYS

5

6.30PM

2

PLAYS

6

7.30PM

7

PLAYS

8

7.30PM

6

PLAYS

7

7.30PM

4

PLAYS

8

WEEK 2

26-Oct

WEEK 7

30-Nov

WEEK 12

25-Jan

4.30PM

6

PLAYS

8

4.30PM

7

PLAYS

2

4.30PM

7

PLAYS

4

5.30PM

5

PLAYS

7

5.30PM

8

PLAYS

1

5.30PM

8

PLAYS

3

6.30PM

4

PLAYS

2

6.30PM

6

PLAYS

3

6.30PM

5

PLAYS

2

7.30PM

3

PLAYS

1

7.30PM

5

PLAYS

4

7.30PM

6

PLAYS

1

WEEK 3

2 Nov

WEEK 8

7 Dec

WEEK13

2 Feb

4.30PM

7

PLAYS

1

4.30PM

8

PLAYS

7

4.30PM

7

PLAYS

6

5.30PM

5

PLAYS

3

5.30PM

6

PLAYS

5

5.30PM

5

PLAYS

8

6.30PM

8

PLAYS

2

6.30PM

4

PLAYS

3

6.30PM

3

PLAYS

2

7.30PM

4

PLAYS

6

7.30PM

2

PLAYS

1

7.30PM

4

PLAYS

1

WEEK 4

9-Nov

WEEK 9

14-Dec

WEEK 14

9-Feb

4.30PM

8

PLAYS

4

4.30PM

1

PLAYS

3

4.30PM

4

PLAYS

5

5.30PM

6

PLAYS

2

5.30PM

2

PLAYS

4

5.30PM

3

PLAYS

6

6.30PM

3

PLAYS

7

6.30PM

7

PLAYS

5

6.30PM

1

PLAYS

8

7.30PM

1

PLAYS

5

7.30PM

8

PLAYS

6

7.30PM

2

PLAYS

7

WEEK 5

16-Nov

WEEK 10

11 Jan

4.30PM

1

PLAYS

6

4.30PM

6

PLAYS

4

5.30PM

2

PLAYS

5

5.30PM

2

PLAYS

8

6.30PM

3

PLAYS

8

6.30PM

3

PLAYS

5

7.30PM

4

PLAYS

7

7.30PM

1

PLAYS

7

TEAM 1

WOLVES

TEAM 2

RAIDERS

TEAM 3

VIKINGS

TEAM 4

STALLIONS

TEAM 5

RESEVOIR DOGS

TEAM 6

PHANTOM As

TEAM 7

PHANTOMS

TEAM 8

PATRIOTS

 

ICE PUPPIES

 

ICE PUPPIES PLATINUM DIVISION - SATURDAY 5.30PM    

 

BULLDOGS - TEAM 1 RIDGEBACKS - TEAM 2 DOBERMEN - TEAM 3 WHIPPETS - TEAM 4

NATHAN WALKER

SARAH EDMONDS

CHRIS SHEPPARD

SHANNON Mc GREGOR

ADAM TANNER

ALEX PAGONIS

RHETT KELLY

DANE MILTON

RICKY CARMEN

SAMANTHA LAI

BLAKE MILTON

DANIEL McDONALD

JOSE MAUTINO

JUSTIN ROBINSON

AARON METCALFE

BILLY CLIFF

NATHAN BROWN

LEX CHILCOFF

SAM BURSTON

CHRISTIAN MANE

JARROD SMITH

LUCAS MANCO

DYLAN GRAY

MATT DUNCAN

LEE TURNER

LAUGHLAN GILLIES

JAKE McDONALD

KAINE BUCKWELL

NICK FERRAR

 

                                      

ICE PUPPIES GOLD DIVISION - SATURDAY 4.15PM

 

GREYHOUINDS - TEAM 1 TERRIORS - TEAM 2 HUSKIES - TEAM 3 COYOTES - TEAM 4

CAMERON SMITH

ZACK KING

HAYDEN DARK

MATEA DOMENICOVIC

LACHLAN ALLPORT

DANIEL PATAKY

GEOFF MARSH

DANIEL SCHRAMM

AYDEN McGUINESS

CAM CHILCOFF

RYDER CHILCOFF

MARCEL GHALDSAR

ALYSON FLYNN

MATHEW SCHRAMM

MARTIN VIALDIVIA

TIMOTHY STEVENSON

JOSHUA COLLISON

BRADLEY COLOMBAN

JAMES SCHRAMM

JOSH ROBERTS

REBECCA MARKENT

TORY PAPA

BLAKE JOHNSON

                                    

ICE PUPPIES PLATINUM & GOLD DIVs DRAW

DATE

DK BLUE

WHITE

18-Oct

TEAM

1 AND 2

VS

TEAM

3 AND 4

25-Oct

TEAM

1 AND 4

VS

TEAM

2 AND 3

1-Nov

TEAM

1 AND 3

VS

TEAM

2 AND 4

8-Nov

TEAM

2 AND 1

VS

TEAM

3 AND 4

15-Nov

TEAM

3 AND 2

VS

TEAM

4 AND 1

22-Nov

TEAM

4 AND 2

VS

TEAM

3 AND 1

29-Nov

TEAM

2 AND 3

VS

TEAM

1 AND 4

6-Dec

TEAM

4 AND 3

VS

TEAM

2 AND 1

13-Dec

TEAM

1 AND 3

VS

TEAM

3 AND 1

20-Dec

TEAM

1 AND 2

VS

TEAM

3 AND 4

17-Jan

TEAM

2 AND 4

VS

TEAM

1 AND 3

24-Jan

TEAM

4 AND 1

VS

TEAM

3 AND 2

31-Jan

TEAM

2 AND 1

VS

TEAM

4 AND 3

7-Feb

TEAM

3 AND 1

VS

TEAM

4 AND 2

 

SUPER 4s

WOLVERINES HUSKIES

BRIAN GREENWOOD (G)

WAYNE GREENWOOD

KEITH GREENWOOD

MARIETTE CLUTTERBUTT

RACHAEL ARGALL

LIXI WALSH

NORM WALSH

TIM FLYN

LUKE MARKS

JESSE McGHIE

SEBASTION KNOWLES

JAMES SEARSON

JOANNE SONTER

JONATHON KING

JACOB SMITH

FRANK KING

AMANDA SUTHERLAND

FIONA POLLACK

JASON PORTER

ANDREA LIM

BRENDAN McGUINESS

DEBBIE BOND

ANDREW COOK SIMPSON

GENE SHINEIDMAN

CRAIG BARNSLEY

DIEGO RUSSO

MATHEW HARVEY

MATHEW HAWKSLEY

P J HENRY

JARROD REDELINGHUHS

JAMES HANDEL

KERRIE NIVEN

 

SUPER 4S - Saturday 6:30pm

 

 

Summer Comp Divisions

 ICE PUPPIES gold division 13 yrs and under  2 mins on  & off the ice (Saturday afternoons)

 ICE PUPPIES platinum division up to 13 years FOR TOP LEVEL ATOMS AND PEEWEES.

 SUPER 4'S -  (Saturday afternoon games) 13 years and over. beginners. Social adult hockey.

 SUPER 8'S - Open age intermediate level. (Sunday nights)

 SENIOR ELITE - Open age elite level players (Tuesday and Thursday games)

 

 

LEARN TO PLAY ICE HOCKEY FOR ONLY $10.00 INCLUDING ALL THE GEAR.

Just turn up on Sunday mornings at 8.15 and we supply all the gear and skates for $10.00.

or on Tuesday nights at 7.00pm until 8.30 and that is $10.00 as well and we also supply all the gear.

 

BLACKTOWN FLYERS ICE HOCKEY CLUB

Contact :     Anthony WIlson
Email    :    
Phone   :     (02) 9621 4911          

 

VISIT THE  Western Sydney Ice Dogs PAGE

 

l Home Page l Birthday Parties l Western Sydney Ice Dogs l Session Times l Ice Hockey l Pro Shop l Figure Skating Club l Coaching l News & Updates l Enquiry Form l